SLAVKOVSKÝ LES 

 

 

Jednou z nejkrásnějších, nejromantičtějších a nejkouzelnějších oblastí Západních Čech je místo kdysi nazývané Císařský lesdnes nazývaný Slavkovský les. Došlo zde k událostem, které v jiných místech naší vlasti nemají obdoby. Najdeme zde mnoho zajímavých, tajuplných a romantických míst a vy objevíte, kde stávaly ve Slavkovském lese dnes již zaniklé obce, máte možnost získat informace o těchto zajímavých a jedinečných koutech tohoto regionu. Na stránkách tohoto webu věnovaného oblasti Slavkovského lesa máte možnost seznámit se s veškerými dramatickými událostmi historie, která se ve Slavkovském lese odehrávala a o kterých většina lidí nemá dnes ani tušení. Pokud tedy budete chtít kompletní informace jak o Slavkovském lese, zaniklých obcích, pověstech či dalších zajímavostech, najdete je zde a současně také nepřeberné množství nádherných historických fotografií popisovaných míst, včetně dalších detailů. Tyto informace jsdou vytaženy z podrobných knih věnovaných tomuto regionu. V nich tak můžete najít ještě mnoho dalších informací, které se do webu nevešly. Pokud si je objednáte, získáte tak nejen kvalitní knihy s mnoha historickými údaji,vzácnými fotografiemi, současně také téměř kompletní informace o historii Slavkovského lesa.  

Začít byste měli od začátku

 

 

 

 


Jak vnímáte Slavkovský les - napište svůj názor do diskuze

Datum: 27.08.2013

Vložil: Miloš a Monika Satrapovi

Titulek: Poděkování a pochvala

Opravdu moc pěkně napsané. Už dlouho jsme nečetli tak poutavé články,které nám pomohli odhalit námi hledanou historii.Žijeme krátce v blízkosti Slavkovského lesa a tak díky za nové cíle k našim procházkám.

Odpovědět

—————

Datum: 18.08.2013

Vložil: Martina

Titulek: Pochvala

Díky za krásně zpracované a přehledné internetové stránky a koutu naší vlasti, které mi od dětství přirostlo k srdci. Je vidět, že pan Jaša stránky dělá srdcem
Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 26.02.2013

Vložil: Lenka

Titulek: Shodné souřadnice

Dobrý den. Zjistila jsem, že Bühnelův mlýn a Seffův mlýn má jak na těchto stránkách tak i v knize úplně stejné souřadnice. Ráda bych se na místa mlýnů podívala, ale nevím, zda je to takto správně. Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 06.03.2013

Vložil: Luděk Jaša

Titulek: Re: Shodné souřadnice

Dobrý den Lenko,
děkuji za upozornění. Skutečně došlo k uvedení chybných souřadnic. V současnosti jsou již u Seffova mlýna správné, u Bühnelova mlýna platí ta původní, omlouvám se.

Odpovědět

—————

Datum: 05.11.2012

Vložil: Petr

Titulek: souřadnice GPS

Díky za super stránky a hlavně za knihy pana Jaši, jsou perfektní a vyčerpávající. Mám k této oblasti vztah, něco jsem znal již dřív,některá místa jsem našel až díky knížkám (Ostrov, Týmov, Horní a střední Oehrlich ... ). Co mi ovšem dělá problémy -začal jsem hledat základy mlýnů na malé a velké Libavě a buď jsem je vůbec nenašel, a nebo ano, ale zase jsem si nebyl jist, který že z mlýnů jsem právě objevil. Nestálo by zato založit na stránkách databázi s možností vkládat souřadnice jednotlivých mlýnů, případně dalších samot apod? Děkuji za zvážení :-)

Odpovědět

—————

Datum: 19.11.2012

Vložil: Lukáš

Titulek: Re: souřadnice GPS

Možná se zeptám zcela hloupě, ale ty souřadnice udané pod jednotlivými mlýny nesouhlasí nebo nejsou tak detailní? V podstatě procházím tím samým, co Vy, a tak mě to také zajímá :)

Odpovědět

—————

Datum: 19.11.2012

Vložil: Petr

Titulek: Re: Re: souřadnice GPS

Můj omyl, jaksi jsem se asi pořádně nepodíval :-( Už je cpu do svého GPS mobilu a udělám si po Velké a Malé Libavě postupně velkou "HAMR-TOUR" :-)

Odpovědět

—————

Datum: 08.08.2012

Vložil: DeeDee71

Titulek: skvělé

Díky za tyto stránky, kde si velmi rádi čteme o našem kraji, historie je tak zajímavá a myslím, že stále ještě málo známá, skvělá práce !

Odpovědět

—————

Datum: 21.05.2012

Vložil: Marcela a Mirek

Titulek: Poděkování

Děkujeme za možnost čerpat cenné a poučné informace, které využíváme při našich častých túrách po Slavkovském lese! Opravdu vynikající webovky!

Odpovědět

—————

Datum: 22.04.2012

Vložil: Milan Šulc

Titulek: Oprávněná pochvala - veřejná

Vážení cestovatelé !
Toto jsou jedinečné stránky, zaslouží si opravdu pochvalu! Sám velmi dobře vím, kolik času a úsilí, je potřebné k tomu, abyste takové informace a znalosti získali ! Jsem rád, že existují nadšenci, ať už profesionálové nebo amatéři, kteří se touto tématikou zabývají. Výsledek je opravdu vidět. Díky, ještě jednou a přeji mnoho štěstí a sil k Vaší práci.

Odpovědět

—————

Kontakt

Veškeré dotazy, žádosti či připomínky nám pošlete na následující adresu:
604 505 901


 

NOVÉ OBJEVY !

Hrad Plikenštejn u Sokolova se stal svědkem historické události. Na skále, kde kdysi dávno stával a odkud pocházel historický rod Pliků, umístila skupina nadšenců velký kamenný erb rodu a popisnou tabuli s historií místa. Lidem se tak zpřístupnilo další vzácné místo z důležitých dějin kraje a objevilo se nové turisticky zajímavé místo v regionu. Místo opravdu stojí za návštěvu. Pokud se chcete dozvědět více, klikněte ZDE.

Během posledních měsíců došlo k události, která se významně dotkla historie Slavkovského lesa, konkrétně hory Krudum. Objevil jsem unikátní historické fotografie, které mění dopodud známou historii této hory a jejího okolí. Pokud vás informace k této hoře, rozhlednách na ní zajímají, určitě si tuto úžasnou novinku nenechte ujít. Více se dočtete ZDE.  

 

Nejnovějším objevem z oblasti Slavkovského lesa je získaný zdroj informací o dosud neznámé sklářské peci nedaleko obce Kamenice. Popis tohoto zajímavého místa a fotografie míst z dnešní doby najdete ZDE.

 

Knihy s tématikou Slavkovského lesa, ze kterých je na těchto stránkách čerpáno, můžete získat na dobírku, pokud si o ně napíšete na uvedený email:

horakrudum@gmail.com

 

Prameny - Bad Sangerberg, ztracené lázně Západních Čech, 

II vydání

 

Mýty, báje a pověsti Slavkovského lesa

III. vydání

 

 

Krudum - historie bájné hory a jejího okolí

 

 

Prameny - Bad Sangerberg, ztracené lázně západních Čech

 

 

 

 Mlýny Lobezského údolí

 

 

Ovíniové království 

 

Zaniklé obce na Březovsku

 

Mýty, báje a pověsti Slavkovského lesa

II. vydání.

 

Mýty, báje a pověsti Slavkovského lesa

 

Mlýny Slavkovského lesa

 

Tajemství svatavského pochodu smrti

 

 Bečov - perla Slavkovského lesa

 

Jiří Haas - porcelánový baron

 

Becherové - zrození 13. pramene

 

 


Anketa

Patří oblast Slavkovského lesa mezi vaše oblíbená místa?

Ano - oblast mám velmi rád (646)
84%

Ne - nelíbí se mi (32)
4%

Slavkovský les mě nezajímá (28)
4%

Jsou hezčí místa (29)
4%

O oblasti toho moc nevím (37)
5%

Celkový počet hlasů: 772